O nás

Luboš Zach

Pocházím ze severních Čech, kde (mimo malé pauzy, kdy jsem bydlel na Mostecku) ve Šluknovském výběžku, konkrétně v Dolní Poustevně, žiji dodnes. Je mi 52 let.
Již od dětských let mě bavilo kreslení a malování a hodně jsem odkoukal od svého otce při malování olejem, převážně šlo o krajiny. V průběhu let jsem vyzkoušel různé techniky malby a kresby, jako například pastelky, akvarel, akryl, olej a suchý pastel. Maluji různé náměty od zátiší s ovocem, krajiny, zvířata, květiny, poloakty až po portrét, kterému jsem se ale z počátku vyhýbal a našel odvahu jej zkusit až v posledních letech po návštěvě několika workshopů.
V poslední tvorbě mne nejvíce oslovila technika suchého pastelu a olejomalba.
Mám za sebou několik výstav svých obrazů.

Iveta Malá

Jmenuji se Iveta Malá, je mi 46 let a pocházím ze Šluknovského výběžku, nyní žiji v Dolní Poustevně. Po několika letech jsem se navrátila k intenzivnější malířské tvorbě. Ve volném čase navštěvuji kurzy malby a malířské workshopy. V poslední tvorbě mne nejvíce oslovila technika suchého pastelu a olejomalba.
Malování mě baví a naplňuje. Má tvorba se neustále rozvíjí do míst pro mě zatím netušených a nepoznaných.

——————————————————————–

 

My name is Iveta Malá. I am 48 years old and I come from the Šluknov foothills, now I live in Dolní Poustevna. Since Childhood, I have enjoyed drawing and painting. Now, after few years, I have returned to intensive painting.

I enjoy painting and it brings joy to my life. My work is constantly evolving in places that are still unsuspected and unknown to me. I have regularly participated in exhibitions and workshops led by Alexandr Pavlov (oil paintings) or Michal Janovský ( pastel paintings). I am currently attending a course in art history in Prague.

Together with my partner Luboš Zach, we paint in a studio and we have a website where we show our works, and people have the opportunity to buy them.

My hobby is also wood carving with a chainsaw. I frequently visit courses led by carver Radek Smejkal.

Exhibitions:

August 2020 – Dolní Poustevna Meeting centrum

September 2020 – Elbe Montmartre

January 2021 – Děčín Municipal library

February – May 2021 – Prague U Zlatého kohouta

September 2021 – Český Krumlov Municipal library

September 2022 – Střekov Castle

Contact:

Iveta Malá

Souběžná 361, 407 82 Dolní Poustevna, Czech republic

tel: (+420) 739 067 286 e-mail: projekty.mala@seznam.cz

web: https://kresba-malba.cz/